KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 15763030
nr 1576 3030
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Tuschteckning, Figurer. Signerad, daterad 1959. Bildmått: 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 27x32 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:59:24
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg